ukash Ukash Satın Almak İçin Doğru adrestesiniz. En ucuz en güncel ukash kart satışı bu adreste. Her zaman kaliteli pin numarası almak için mutlaka bize ulaşın. Ukash 19 haneli bir kartdır. Bu kart ile bir çok siteden alış veriş yapabilmektesiniz. -
Aktualności
Październik 2019 PDF

 

 PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

 

Uczniowie klasy 5 i 6 w dniu 10.10.2019r. wzięli udział w przedstawieniu teatralnym pt.: "Hobbit". Przedsięwzięcie miało miejsce na terenie MOKSiR
w Chełmku. Przed przedstawieniem młodzież podziwiała piękne rzeźby zdobiące plac tuż przed kinem Iluzja.

20191010 112124

20191010 113900

 

20191010 113908

 


Dzień Edukacji Narodowej

 

9 października uczniowie klas I - III szkoły podstawowej przygotowali krótki program artystyczny z okazji Dnia Edukacji.

Wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi,

życzymy wszelkiej pomyślności

dużo cierpliwości i wytrwałości,

sukcesów zawodowych, jak również

niegasnącej energii w podejmowaniu

codziennych wyzwań.

bukiet


Śladami historii Gorzowa

 

4 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie w bibliotece szkolnej i publicznej z panem dr. Aleksandrem Babińskim – badaczem historii naszego regionu. Przedstawił on klasie 7 i 8 historię Gorzowa. Szczególnie interesujące były wzmianki o naszej wsi (religijność mieszkańców, dzieje szkolnictwa, ludność, archiwalna mapa). Podczas spotkania poznaliśmy rożne aspekty życia naszych przodków. Dowiedzieliśmy się jak wyglądała ich aktywność w sferze kulturalnej, politycznej, oświatowej i religijnej. Spotkanie było ciekawą lekcją historii oraz podróżą w czasie.

Dziękujemy za podzielenie się z nami swoją wiedzą i możliwość poznania dziejów naszej małej ojczyzny.

M. Matejek-Basoń
A. Klima

aparat31

20191004 084101


Spotkanie z Policjantami

 

3 października 2019 r. odbyło się spotkanie klasy I z policjantami z Komisariatu Policji w Chełmku. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci
w szkole i w domu. Panowie policjanci przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Na dzieci czekała także niespodzianka w postaci elementów odblaskowych, zapewniających bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek zaproszonych gości.

Klasa I

 
Wrzesień 2019 PDF

Pasowanie na czytelnika w Gorzowie

 

      30 września 2019 roku Przyjaciółmi biblioteki szkolnej i publicznej
w Gorzowie stali się pierwszoklasiści. Wszyscy wychowankowie zostali zapoznani z regulaminem korzystania z biblioteki szkolnej i publicznej. Uczniom zostały odczytane Prośby Książek. Podczas Pasowania na Czytelnika bibliotekarza wspierały uczennice klasy 8. Dziewczęta zaprezentowały mini teatrzyk kukiełkowy pt.: Karolek poznaje Polskę. Lekcja biblioteczna zakończyła się uroczystym Pasowaniem na Czytelnika.
    Pierwszoklasiści otrzymali od bibliotekarki książkę na start Pierwsze czytanki. Dzieci dostały również specjalną Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę
w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

20190930 100044

20190930 101914


DZIEŃ CHŁOPAKA w klasie VII

 

Uczennice klasy 7 przygotowały niespodziankę dla swoich kolegów z klasy z okazji Dnia Chłopaka. Podarowały im śmieszny upominek – kolorowe skarpetki oraz zamówiły pizzę. Chłopcy byli pozytywnie zaskoczeni, bo każdy z nas lubi być obdarowywany.

20191004 114418

20191004 114533


Dzień Chłopaka w kl.III

 

20190930 092904


Próbna ewakuacja

 

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, 24 września została przeprowadzona w szkole próbna ewakuacja, której głównym celem było zapoznanie wszystkich z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Po usłyszeniu sygnału alarmowego wszystkie osoby znajdujące się w budynku szkolnym, bez paniki przedostały się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym było boisko szkolne.

20190924 100553


Sprzątanie świata

 

Kolejny już raz  uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się do Akcji Sprzątania Świata. To wspólna lekcja poszanowania środowiska, której celem jest promowanie czystego otoczenia, prawidłowego gospodarowania odpadami oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.


Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce do Ojcowa. Najlepsza była wędrówka przez las i obserwowanie wyłaniających się skał oraz „podróż do serca skały" – jak nazwała to pani przewodnik – czyli do wnętrza jaskini – Groty Łokietka. To, co zobaczyliśmy, wywarło na nas wszystkich silne wrażenie, ponieważ nikt z nas jeszcze w jaskini nie przebywał. W drodze powrotnej zobaczyliśmy Bramę Krakowską, Maczugę Herkulesa oraz zamek w Ojcowie oraz Piaskowej Skale. Uwieńczeniem wycieczki był wspólny posiłek i zakup pamiątek. Zapraszamy na fotorelację

aparat31


41 BIEG SZEWCÓW

Dnia 18.09.2019r. na stawach wędkarskich w Chełmku odbył się 41 Bieg Szewców. Naszą szkołę reprezentowało 16-ro uczniów z klas IV-VIII. Dzieci rywalizowały na dystansie 1 km, a młodzież na dystansie 2 km.
Na drugim miejscu podium uplasowała się Amelia Kurek z klasy 7.
Julia Postupalska była 4 na mecie, Mikołaj Kotlarczyk zajął 5 miejsce, a Oliwia Żak przybiegła 6. Pozostali uczniowie dzielnie bronili swoich pozycji na trasie biegu przełajowego, który był wyczerpujący, ale zaangazowali 100% swoich mozliwości.

Dziekujemy i gratulujemy.


Prażone klasy I

Rodzice klasy I razem z wychowawcą urządzili uczniom klasowe prażone. Nasi milusińscy bawili się na placu zabaw, integrowali się podczas gier zespołowych oraz wspólnego posiłku.

aparat31


Koniec i KROPKA!! 

 

Dnia 16 września 2019 roku w naszej szkole i przedszkolu został zorganizowany Dzień Kropki. W ramach akcji całą społeczność szkolną poproszona aby tego dnia, uczniowie ( i nie tylko) mieli na sobie kropkowe akcenty. Wykazali się oni kreatywnością nie tylko zakładając ubrania w kropki, ale także wycinając je z papieru i przyklejając na koszulki lub malując na twarzy kolorowe kropeczki. Samorząd uczniowski przygotował na tę okoliczność gazetkę z „motywującymi kropkami." Dzieci w przedszkolu wykonały prace plastyczne z kropką w roli głównej. Przypomniana została także historia tego dnia.

https://www.youtube.com/

aparat31


Gorzów już czyta...

 

W Samorządowym Zespole Szkół w Gorzowie pod patronatem bibliotek szkolnej
i publicznej już 6 września miała miejsce kolejna odsłona Narodowego Czytania. Podczas uroczystego apelu uczniowie klasy ósmej przybliżyli swoim młodszym kolegom, aż trzy lektury: Dym Marii Konopnickiej, Katarynkę Bolesława Prusa oraz nowelę Dobra pani Elizy Orzeszkowej. Do wspólnego czytania zaproszono panią Marię Melon przedstawicielkę Zespołu Śpiewaczego Malwa. Wszyscy uczestnicy mogli ostemplować swoje książki pamiątkową pieczęcią dokumentującą wydarzenie.

Biblioteki

 20190906 085625

20190906 090234


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

 

Tegoroczne wakacje – wyjątkowo długie – dobiegły końca.

2 września wszyscy udali się do kościoła na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny. 
Podczas akademii w szkole w zastępstwie pani dyrektor Lucyny Elżbieciak pani Katarzyna Wojtyczko powitała wszystkich, a w szczególnosci uczniów klasy pierwszej rozpoczynających nowy etap edukacji. Pierwszoklasiści  w trakcie uroczystości złożyli ślubowanie stając się tym samym pełnoprawnymi uczniami Naszej szkoły.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie rozeszli się do klas, by spotkać się ze swoimi wychowawcami, przywitać się z kolegami.

Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości i powodzenia w nowym roku szkolnym, nauczycielom satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci.

witajszkolo

 
Czerwiec 2019 PDF

Więcej…
 
Maj 2019 PDF

Więcej…
 
PDF

Więcej…
 
Kwiecień 2019 PDF
Więcej…
 
Marzec 2019 PDF

Więcej…
 
Luty 2019 PDF

Więcej…
 
Styczeń 2019 PDF

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 11

Top free joomla themes, business hosting.

Kontakt

 

Samorządowy Zespół Szkół
im. Marii Konopnickiej
w Gorzowie
32-660 Chełmek
ul. Szkolna 3, Gorzów
tel/fax: (033) 846-14-75

mail: sekretariat@szsgorzow.pl

Galeria Zdjęć

Prace uczniów

 

ORIGAMI

Nagrody dla uczniów "Wiktory"

statuetka

"Przyjaciel szkoły"


 DSC4641

Cytaty

Jim Morrison

"Przyjaciel to ktoś, kto daje Ci totalną swobodę bycia sobą."

Zegar

Data

Statystyka

Odsłon : 258941